SK23 0900 0000 0051 1953 9794

30. apríla, hneď po slávnostnom odovzdaní ceny Žena roka 2024 sme sa vybrali na výlet. Hlavným dôvodom bolo nahrávanie podcastu s úžasnými odborníčkami zo Vzdelávacieho centra Krtko v Trenčíne.

Prespávali sme v Terchovej, čo sme hneď využili a zašli si na rýchlu prechádzku k soche Jánošíka a mali sme v pláne večerný výšlap na rozhľadnu Terchovské srdce. Výšlap sa ale nakoniec konal iba pre ocina, pretože my sme to s Ondrikom vzdali v polovici trasy. Bolo toho ten deň naozaj dosť na psychiku pre všetkých. Takže si to ocino užil bez nás a my sme si posedeli pri aute a počúvali spev vtákov. Rozhľadňa je 30 m vysoká a vedie k nej náučný chodník.

 

 

 

 

Ondrejko mal dosť veľký stres z toho, že budeme spať mimo domu a spočiatku to vyzeralo tak, že snáď budeme musieť ísť tie hodiny späť bez nahrania podcastu. Avšak nakoniec pomohol Lidl a sladkosti, ktoré si Ondrejko vybral. Aj to sa stáva. Nie je všetko ružové... Z rozhľadne bol dojem vcelku príjemný, avšak vraj terén dosť náročný pre deti. Aj keď na internete sa dočítate niečo iné, asi si to treba skúsiť a posúdiť. Keď sa Ondrik stotožnil s tým, že nebudeme tráviť noc doma, zašli sme sa prejsť. Na rozrastajúce sa detské ihrisko s výhľadom na Sochu Juraja Jánošíka. Je vyhotovená z ušľachtilého oceľového plechu v nadživotnej veľkosti a meria 7 a pol metra. Bola postavená v roku 1988 a jej autorom je akademický sochár Ján Kulich. Sochu Jánošíka odhalili pri príležitosti 300. výročia Jánošíkovho narodenia počas Jánošíkových dní v roku 1988.

 

 

 

 

Tam sme sa dlho nezdržali, pretože naozaj cesta a predošlé dni nás veľmi unavili. Hneď ráno sme sa vybrali do cieľovej destinácie, avšak ešte sme sa zastavili na kávičku v Starej Bystrici a počkali sme aj na zvonenie Slovenského Orloja. Ide o najväčšiu drevenú sochu na Slovensku. Celková kompozícia predstavuje sediacu Madonu, Sedembolestnú Pannu Máriu, patrónku Slovenska. Je to unikátny zážitok aj v prípade, že ste boli pri Pražskom Orloji. Viac sa o ňom viete dozvedieť napríklad tu: https://www.starabystrica.sk/sk/navstivte-v-starej-bystrici/v-starej-bystrici/slovensky-orloj

close

Kontaktný formulár